Back
Modef
Homepage / Modef Expo 18'i Bakan VARANK Açacak
image
Modef Expo 18'i Bakan VARANK Açacak

176 firmanın katıldığı ihracat odaklı 40. Uluslararası Mobilya Fuarı Modef Expo’nun açılışını Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yapacak. 90 ülkeden yabancı ziyaretçinin beklendiği fuarda hedef 25 bin ziyaretçi…


BİR FUARDAN FAZLASI

23-28 Ekim tarihleri arasında 40. Uluslararası Mobilya Fuarı Modef Expo, bugün kapılarını ziyaretçilerine açıyor. 27 bin 100 metrekare alanda düzenlenecek fuarın açılışı saat 14.00’te yapılacak. Fuar açılışı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn.Mustafa VARANK'ın katılımı ile yapılması bekleniyor.  

MODEF Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ, İnegöl ekonomisinin bel kemiği olan mobilya sektörünün uluslararası arenada görücüye çıktığı en önemli organizasyon olan Modef Expo için hazırlıkların tamamlandığını söyledi. HEDEFİ BÜYÜTTÜK

Başkan Uğurdağ, Fuarın toplam 27 bin 100 metrekare alanda düzenleneceği belirterek, önceki fuarda 5 kıtadaki 82 ülkeden ziyaretçi ağırladıklarını, bu yılki hedeflerinin ise ziyaretçi gelecek ülke sayısını 90’a çıkartmak olduğunu söyledi. 

Başkan Yavuz Uğurdağ, “Yurt içinden de yoğun ziyaretçi bekliyoruz. Önceki fuarlarda 20 bin dolayında olan ziyaretçi sayısını bu fuarda 25 bine çıkarmayı hedefliyoruz. Modef Expo 2018 fuarımız ihracat odaklı bir fuar olacak. Hedefimiz İnegöl mobilya ihracatına ve ülkemizin toplam ihracatına katkı sağlamak. Fuar organizasyonumuz firmalarımızın daha çok ürün satmasını ve İnegöl mobilyamızı daha iyi tanıtmamızı sağlıyor. İnegöl, mobilya sektöründe ilkleri başarmış bir şehirdir ve bu ilkleri başardığı için mobilya üretim ve satış merkezi olmuştur. Katılımcı firmalarımız, bu yıl çok iddialı ürünler tasarlayıp ürettiler ve hazırladıkları birbirinden özel tasarımlarını fuarda sergileyecekler. Her biri çok özel olan yeni sezon ürünler, sağlamlıkları ve fiyat avantajları ile dikkatleri üzerine çekecek” diye konuştu.