Back
Modef
Homepage / MODEF EXPO 17 Açıldı
image
17 Ekim 2017
MODEF EXPO 17 Açıldı

‘Bir fuardan daha fazlası’ sloganıyla, Modef Fuarcılık tarafından bu yıl 38’ncisi düzenlenen MODEF EXPO Fuarı, kapılarını ziyaretçilerine açtı. 27 bin 100 metrekare kapalı ve portatif alanda 180 firmanın katılımıyla organize edilen fuar, 22 Ekim tarihine kadar açık kalacak.

FUAR AÇILIŞINA YOĞUN KATILIM

Fuar alanı ile çadırda kurulan MODEF EXPO fuarın açılışı, yoğun katılımla gerçekleştirildi. Bursa Valisi İzzettin Küçük ile birlikte Bursa ve İnegöl protokolünün katıldığı açılış, saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı.

 

MOBİLYAMIZ GÖRÜCÜYE ÇIKTI

MODEF Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ, İnegöl’de Türkiye ve dünya mobilya sektörünü buluşturduklarını söyledi. Fuarla İnegöl mobilyasının görücüye çıktığını aktaran Uğurdağ,

“Fuarımızda 27 bin 100 metrekare alana sahibiz. Fuara, İnegöl’de üretim yapan 180 firmamız katılım gösterdi. Organizasyondaki birinci amacımız ihracat ayağımızı geliştirmek ve büyütmektir. 70’e yakın ülkeyi İnegöl’de ağırlayacağız.”

 

ŞEHİR OLARAK FUARCILIK YAPIYORUZ

“38 ülkeyi kendimiz tespit edip bizzat ziyaret ederek alım heyetleri çağırdık. Bu organizasyonla birlikte ihracat ayağında en iyisini alacağımızı umuyorum. İnegöl mobilya ihracatı, Türkiye mobilya ihracatının ’ini sağlıyor.

Bu rakamı artırmak istiyoruz. Bu sene ‘Bir fuardan fazlası’ sloganını kullandık. Biz şehir olarak fuarcılık yapıyoruz. Fuarın neticelerini fuar bittikten sonra da almayı umuyoruz. Tüm İnegöl mobilya üreticileri fuara ciddi şekilde hazırlanıyorlar” diye konuştu.

BURSA VE TÜRKİYEYE DEĞER KATIYOR

İnegöl’den övgü dolu sözlerle bahseden Bursa Valisi İzzettin Küçük,

“Bu fuar bir fuardan daha da öte bir şey… İnegöl de bir ilçeden daha öte bir yer. Sürekli kendisini yenileyen, asla umudunu yitirmeyip dünyanın diğer bölgelerine hiç üşenmeden, karamsarlığa kapılmadan koşturan, enerjisi bitmeyen sanayicileri, işadamları tebrik ediyorum. İnegöl sadece İnegöl’e değer katmıyor, Bursa ve Türkiye’ye de değer katıyor.

Fuarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bereketli, güzel kazançlar temenni ediyorum” dedi.

İNEGÖL BAŞARANLARIN KENTİ

Mobilyada İnegöl’ün başarısı olduğunu aktaran AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, “Bu başarı hikâyesinin taçlandığı fuar alanındayız. Yılda 2 kez burada buluşup 1 yılın emeğini, birikimini hem yerli hem yabancı müşterilerimize sergileyerek helal yoldan rızkımızı temin etmeye çalışıyoruz.

Bugün bunun rızka dönüşeceği çok önemli bir gündeyiz. Arkadaşlarımız İnegöl’ün başarı hikâyesini anlattılar. Bu hikâyede atlamamamız gereken bir şey var. Eğer bugün gelişim sağlanıp bu günlere gelindiyse, işadamlarımızın hayalleri Türkiye’nin sınırlarını açtıysa bunda istikrarın çok büyük önemi var.”

İSTİKRAR ÖNEMLİ

“Bu istikrarın oluşmasında da 2002 yılından beri başarı hikâyesini sandıklarda yenileyen aziz milletimizin emeği var. Bu istikrarın idarede hükümete dönüşmesi, hükümet ederken millet adına işler yapan, gecesini gündüzüne katan Sayın Cumhurbaşkanımızın çok büyük emeği var.

 Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımızı sunuyoruz. Bir şeyi üretmek çok kolay ama onu satıp paraya çevirmek, yeniden yatırıma dönüştürmek, iş insanı olup mücadele etmek takdire şayandır.”

MİLLETİN LEHİNE İŞLER YAPILIYOR

“15 yıldır iktidardayız, milletimiz lehine işler yapıyoruz. Türkiye’de birçok kurum var. Planlı, programlı, düşünülen programlardı ama kasası tam takır olan bir devletin işadamına vereceği bir şey yoktu. Kasanız varsa, bütçeniz varsa ve bu bütçeyi milletiniz adına kullanıyorsanız gelişirsiniz.”

SU UYUR DÜŞMAN UYUMAZ

“Gizli darbe planları yapmak isteyenler, bir gece ansızın 15 Temmuz darbe girişimiyle bu düşünceyi fiile dökmek isteyenler içimizde her zaman vardı, bundan sonra da olacak. Su uyur düşman uyumaz. Milletimiz için teyakkuzdayız. Üretmeye, düşünmeye, yeni plan ve programlar yapmaya devam edeceğiz. Bulunduğumuz coğrafyanın olumsuz şartlarını yakinen biliyoruz. Bunlardan kendimize dersler çıkarıyoruz. Güçlü Türkiye’nin, aziz Türkiye Cumhuriyetinin şanlı ve şerefli evlatlarıyız” diye konuştu.

100 YIL ÖNCE BAŞLADIK

Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise:

 “İnegöl bundan 100 yıl önce at arabası tekerleği, çeyiz sandığı ve hazeran sandalye üretirken Allah’a hamdolsun bugün 180 ülkeye ihracat yapan bir şehir.

 Bu artarak devam edecek. Bu konuda çok ciddi gayret ve emek var. Çok daha iyilerini yakalamak istiyoruz. Bu güzelliklerin oluşması adına emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdulkadir Karlık, İTSO Başkanı Metin Anıl ile Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan’ın yaptığı selamlama konuşmalarının ardından kurdele kesimiyle fuarını açılışı yapıldı.

Açılış sonrası protokol, firma ziyaretleri gerçekleştirdi.