Back
Modef
Homepage / Fuara 22 bin ziyaretçi
image
26 Ekim 2017
Fuara 22 bin ziyaretçi

‘Bir fuardan daha fazlası’ sloganıyla, 17-22 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Modef EXPO Mobilya Fuarını, 22 bin 147 ziyaret ettiği bildirildi. MODEF Başkanı Yavuz Uğurdağ, “Her kıtadan ziyaretçiler İnegöl’ü ziyaret etti. Fuarımıza 84 ülkeden ziyaret gerçekleşti” dedi.

DÜNYA MOBİLYA SEKTÖRÜ İNEGÖL’DE BULUŞTU

MODEF Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ, 17-22 Ekim tarihleri arasında düzenlenen fuara ilişkin değerlendirmede bulundu.

Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte basın toplantısı düzenleyen Uğurdağ, 17-22 Ekim tarihlerinde Türkiye ve dünya mobilya sektörünün İnegöl’de buluştuğunu söyledi.

180 FİRMA KATILDI

Fuara 180 firmanın katıldığını hatırlatan Uğurdağ,

“İnegöl mobilya sektörü olarak Türkiye mobilya sektörüne yön veren hem üretim hem ihracat anlamında sektöre ciddi katkı sağlayan bir şehir olarak bu organizasyonun üstesinden başarıyla gelmiş olmaktan dolayı mutluyuz. Çok yoğun bir tempo içerisinde çalışıp organizasyonu gerçekleştirdik. Dış alım heyeti organizasyonunda ciddi efor sarf ettik.”

CİDDİ RAKAMLARA ULAŞTIK

“Fuarımızda yaşanan yurtdışı ziyaretlerinde ciddi rakamlara ulaştık ve katılımcılarımız çok memnun ayrıldılar. Bizler bu fuar organizasyonunun başında sloganımızı; bir fuardan fazlası olarak belirlemiştik. 1 hafta içerisinde İnegöl’de bir fuardan fazlasını gerçekleştirdik. Ziyaretçilerimiz fuar alanımızı ve fuarımıza katılan firmaları ziyaret ettikten sonra diğer mobilya merkezlerimizi de gezip gördüler. Bu da şunu gösteriyor; MODEF Fuarı sadece bir fuar değil bütün İnegöl mobilya sektörüne hizmet eden bir organizasyon gerçekleştiriyor.”

22 BİN 147 ZİYARETÇİ GELDİ

“Fuarımıza 180 firmamız katıldı. Fuarda toplamda 22 bin 147 ziyaretçiye ulaştık. Hem fuarımızın tarihini değiştirmemize hem de ülkemizde ve komşularımızda olan siyasi ve ekonomik krizlere rağmen hem yurtiçi hem yurtdışı ziyaretçileri açısından hedeflediğimiz rakamlara ulaştık. Yurtdışından fuarımıza 84 ülkeden ziyaret gerçekleşti. Her kıtadan ziyaretçiler İnegöl’ü ziyaret ettiler. Asya’dan 35 ülke, Avrupa’dan 28, Afrika’dan 17, Amerika’dan 3, Avustralya’dan da 2 ülke fuarımızı ziyaret etti.”

1364 DIŞ ALIM HEYETİ

“Toplamda 1364 dış alım heyeti fuarımızı ziyaret etti. Geçen yılki sayımızla doğru orantılı bir sayı… 40’a yakın ülkeyi MODEF olarak ziyaret ederek, firmaları yerinde tespit ederek fuara davet ettik. Diğer ülkeler de kendileri gelerek fuarımızı ziyaret ettiler. 84 ülke çok ciddi bir sayıdır. Dünyadan 84 ülke İnegöl’ü ziyaret etti.”

ANKETLER DÜZENLENDİ

“16 bin 724 yerli profesyonel ziyaretçimiz fuarımızı ziyaret etti. 4 bin 59 da biletli ziyaretçi fuarı ziyaret etti. Bununla birlikte fuar alanımızda anketler düzenleyerek firmalarımıza memnuniyetlerini soruyoruz. Bu sene şunu gördük; katılımcılarımız fuarımızdan oldukça memnun kaldılar. İlk defa fuarımızı ziyaret eden ülkeler vardı. Bu ülkelerden gelen firmaların birçoğu İnegöl’den alışveriş yaptılar.”

ALIMLAR MUTLU ETTİ

“Yurtdışından gelen ziyaretçilerimiz bu sene itibariyle çok ciddi şekilde İnegöl mobilya sektöründen alımlar gerçekleştirdiler. MODEF, mobilya sektöründe fuar organize eden konumda ciddi tecrübeye sahiptir. Bizler başta İnegöl mobilya sektörü olmak üzere Türkiye mobilya sektörüne yön veren bir kuruluşuz. Yeni organizasyonlarımız var.”

GÜNDEM YENİ FUAR ALANI

“Yeni fuar alanının temelini atarak ivedilikle bitirmek istiyoruz. Mücadelemiz ve çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek. Fuarımızın başta katılımcılar olmak üzere İnegöl mobilya sektörüne hayırlı ve bereketli olmasını temenni ediyorum. İnşallah firmalarımız bağlantılarını takip ederek siparişlerini olgunlaştıracaklardır. Bize destek veren herkese çok teşekkür ederiz. İnegöl mobilyası olarak yeniliklerimize devam edeceğiz. 3-8 Nisan tarihleri arasında MODEF Fuarımızı gerçekleştireceğiz.”

“Bu günden itibaren o fuarla ilgili çalışmalarımız başladı. 3-8 Nisan tarihleri arasında İnegöl’ü yeniden dünya ile buluşturacağız. Üst düzey katılımcıya sahip bir fuarı yapmaktan dolayı çok büyük memnuniyet duyuyorum. Çalışanlarımız üst düzey performans ortaya koydular, hepsine çok teşekkür ediyorum” dedi.